Wiadomości parafialne – 6 listopada 2022 r. – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
2. Za tydzień zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym.
3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10:00.
4. W czwartek 10 listopada o godz. 10:00 odbędzie się Msza Św. w intencji społeczności szkoły w Klembowie z racji obrania nowego patrona szkoły – gen. Franciszka Żymirskiego.
5. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze Św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Poszukujemy chętne osoby do sprzątania kościoła przed każdą niedzielą. Zainteresowanych parafian prosimy o kontakt z ks. proboszczem do soboty – 12 listopada. W przypadku braku zgłoszenia się
osób, proponujemy sprzątanie kościoła przez poszczególnych mieszkańców z wiosek bądź ulic wymienianych w ogłoszeniach duszpasterskich. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w sprzątanie
naszej świątyni. Prosimy o odpowiedzialne podejście do tego zadania, jest to bowiem wyraz troski o wspólne dobro, jakim jest kościół parafialny.
7. W niedzielę 13 listopada o godz. 13:30 będzie sprawowana Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.
8. Zachęcamy do zabrania i zapoznania się z kolejnym numerem gazetki parafialnej wyłożonej na stoliku na końcu kościoła. Znajdują się w niej m.in. intencje Mszy Św. zamówionych na przyszły tydzień i bieżące wiadomości.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Idziemy”.

Dzisiejszy numer gazetki załączamy również poniżej.