Wiadomości parafialne – 20 listopada 2022 r. – XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
2. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego naszej diecezji Warszawsko-Praskiej.
3. W dniach 24 – 26 listopada odbędą się rekolekcje adwentowe połączone z odpustem parafialnym. W czwartek i piątek zapraszamy na Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00 i 18:00, a w sobotę
o godz. 8:00, 12:00 – Msza Św. odpustowa i 18:00. Sakrament Pokuty i Pojednania podczas każdej Mszy Św.
4. W najbliższą niedzielę, okresem Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Narodzenia Pańskiego. Msze Św. sprawowane ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane roratami będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6:45.
5. W niedzielę za dwa tygodnie – 4 grudnia – po Mszy Św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
6. Studenci Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko-Praskiej, zapraszają na spektakl teatralny pt. „Pinokio” w sobotę 10 grudnia o godz. 18:30. Zapisy do niedzieli 27 listopada włącznie u ks. Marcina. Przedstawienie jest darmowe. Ilość miejsc ograniczona. Koszt obejmuje wyłącznie przejazd, a jego wysokość uwarunkowana jest od ilości zgłoszonych osób. Zapraszamy dorosłych, a także młodzież i dzieci z opiekunami.
7. Z przykrością informujemy, że w minioną sobotę nikt z miejscowości Pieńki nie zgłosił się do pomocy przy sprzątaniu naszej świątyni. W zaistniałej sytuacji zapraszamy w sobotę 3 grudnia na godz. 10:00 chętne osoby, którym zależy na porządku i czystości naszego kościoła.

Dzisiejszy numer gazetki załączamy również poniżej.