Ogłoszenia 07.06.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 07.06.2020 R,.

1. W tym tygodniu 11 czerwca w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Uczcimy Jezusa Eucharystycznego. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z CoranaVirusem przejdziemy w uroczystej procesji z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii nie ulicami Klembowa ale wokół naszej świątyni – tak jak przy zwykłych procesjach.

Może być jeden ołtarz i po każdej stacji okrążenie kościoła. Można również zrobić cztery ołtarze po rogach placu kościelnego. Proszę to rozważyć.

W przypadku czterech ołtarzy prosimy o ich przygotowanie:

Ołtarz I – Krusze od Roszczepu do skrzyżowania,

Ołtarz II – Krusze od Tłuszcza do skrzyżowania,

Ołtarz III – Nowy Kraszew ul. Leśna z przyległymi uliczkami,

Ołtarz IC – Sitki

Procesja będzie skromniejsza ze względu na ograniczoną powierzchnię, ale proszę o przejrzenie chorągwi i feletronów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. Płatki zostały z nieodbytej procesji Rezurekcyjnej.

Zapraszam asystę kościelną.

W Boże Ciało nie ma Mszy Świętej o godzinie 12:00 i 16:00

2. Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12:00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Dziś Msza Święta z poświęceniem pól dla rolników Sitek i Klembowa w kościele o godzinie 18:00, Po Mszy  obrzęd błogosławieństwa pól.

5. Dziś ministranci rozprowadzają wodę święconą. Prosimy o wsparcie funduszu ministranckiego.

7. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”.