Ogłoszenia 9.02.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9.II.2020 R.

1. We wtorek 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących.

2. W następną niedzielę zbiórka do puszek na rzecz chorych objętych opieką „Caritas” naszej diecezji.

3. PIELGRZYMKA NA BAŁKANY 17-24.08,2020
Dzień I 16/17.08.2020 MIEJSCE ZBIÓRKI – MARIA BISTRICA
Zbiórka około 00:00 na parkingu przy parafii w Ostrówku
Następnie dojazd do MARII BISTRICY – Najważniejszego Sankturarium Maryjnego w Chorwacji. Msza Święta. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień II 18.08.2020 MARIA BISTRICA – PLITVICE – MEDJUGORIE
Śniadanie, wykwaterowanie, Msza Święta i wyjazd. Przejazd do Narodowego Parku Jezior Plitvickich – zwiedzanie około 3 godzin. Następnie przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień III 19.08.2020 MEDJUGORIE – KRAVICE
Śniadanie. Wejście na górę objawień w Medjugorie – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych. Spotkanie z widzącymi lub wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Przejazd na WODOSPADY KRAVICA – wypoczynek. Przejazd do hotelu – obiadokolacja.
Wieczorny program modlitewny, udział w miedzynarodowej Mszy Świętej.
Dzień IV – 20.08.2020 TIHALINA – MAKARSKA RIVIERA
4:30 – Droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEWAC – na górze znajduje się Krzyż upamiętniający 1900 rocznicę Męki Pańskiej. Śniadanie.
Przejazd do Tihaliny – Msza Święta. Przejazd do Chorwacji do miejscowości GRADAĆ – chwila na odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorny program modlitweny.
Dzień V – 21.08.2020 RIVIERA MAKARSKA
Śniadanie. Msza Święta w Matczynej Wiosce. Przejazd na plażę na RIVIERZE MAKARSKEJ – plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorny program modlitewny.

4. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”.