Ogłoszenia 14.04.2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ „PALMOWĄ” 14.IV.2019 R.

1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina nam mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

2. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:00 rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja.
W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8:00. Mszy Świętej w tym dniu nie sprawuje się. Liturgia Wielkiego Piątku w naszym kościele o godzinie 18:00, po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 21:00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy aby zachować post wynikający z tradycji także w Wielką Sobotę do wieczornej liturgii Wigilii Paschalnej.
Rozpoczęcie liturgii Wielkiej soboty o godzinie 19:00.

3. Święcenie pokarmów w naszym kościele w Wielką Sobotę w godzinach 8:00 – 10:00. Od godziny 10:15 święcenie pokarmów po wioskach. W tym roku nie ma święcenia na Michałowie. Prosimy o pojazdy z Dobczyna i Krusza na godzinę 10:15.

4. W środę (17.IV) od godziny 19:00 będziemy pełnili dodatkowy dyżur w konfesjonałach, aby umożliwić przystąpienie do spowiedzi wielkanocnej. Proszę korzystać bo w czasie Triduum Paschalnego i Świąt nie będzie spowiedzi.

5. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę strażaków, starszych lektorów i ministrantów. Zapraszamy we wtorek na godzinę 16:00 (skończymy po Mszy Świętej wieczornej). Zapraszamy też grupę pań do posprzątania naszej świątyni.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Rezurekcja – za parafian – o godzinie 6:00.
Bardzo proszę całą asystę o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, chorągwi, feretronów do procesji.
Następne Msze Święte o godzinie 10:00 (zbiorowa) i 12:00.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godzinie, 8:00, 10:00 i 12:00. Msza Święta zbiorowa tego dania odprawiona będzie o godzinie 12:00 w kościele (nie na cmentarzu).

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Taca w Wielki Piątek przeznaczona jest na konserwacje Grobu Pańskiego.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”.