Ogłoszenia 02.12.2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU – 2.XII.2018 R.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

2. Msza Święta o Matce Bożej w Adwencie tzw. Roraty, będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6:45. Kolejna Msza Święta jak zwykle o 7:30.

3. Od następnej niedzieli będzie można nabywać świece „Caritas” na stół wigilijny. Pieniądze ze sprzedaży świec przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritasu.

4. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:00, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.

5. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź rano w czasie Mszy Święteych i wieczorem od godz. 17:30. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
Do chorych w Pierwszy Piątek Miesiąca udamy się od godziny 9:30. Będzie to już spowiedź na Święta.

6. Spotkanie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych dopiero po Nowym Roku.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. W tym roku o przygotowanie szopki i choinek w kościele prosimy mieszkańców Rasztowa.

9. W sobotę 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Msze Święte w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

10. Spotkania z rodzicami ministrantów dziś po każdej Mszy Świętej w salce katechetycznej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U nas dostępny jest tygodnik „Idziemy”.

13. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum w tym tygodniu rozpoczynamy o godz. 18:00 w grupach, które powstały na pierwszym spotkaniu.

14. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 8:00, 10:00 oraz 12:00 dziewczynki ze scholi parafialnej będą sprzedawały dekoracje świąteczne własnoręcznie wykonane.

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Wtorek 4.XII
Pasek ul. Prymasa Tysiąclecia, wszystkie przyległe uliczki oraz Osiedle Młodych od godz. 15:00

Środa 5.XII