Ogłoszenia 25.03.2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 25.III.2018 R.

1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina nam Mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

2. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:30 rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja.
W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. Mszy Św. w tym dniu nie sprawuje się. Liturgia Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 18:30 adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21:00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wiernych aby zachowali post także w Wielką Sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej.
W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz 8:00 do 18:30.

Rozpoczęcie liturgii Wielkiej Soboty o godz. 19:00.

3. Święcenie Pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach 8:00-10:00. Od godziny 10:00 święcenie Pokarmów w wioskach. Prosimy o pojazdy z Dobczyna i Krusza na godz. 10:00.

4. W środę od godziny 19:00 będziemy pełnili dodatkowy dyżur w konfesjonałach aby umożliwić wszystkim skorzystanie z sakramentu pokuty. Prosimy o skorzystanie, bo w czasie Triduum nie będzie spowiedzi.

5. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego prosimy strażaków, starszych lektorów.

6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Rezurekcja – za parafian o godz. 6:00. Prosimy asystę kościelną o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, chorągwi, feretronów itp.

Następne Msze Św. w tym dniu o 10:00 – zbiorowa i o 12:00.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 – zbiorowa.
W Święta nie ma Mszy Św. o godz. 16:00.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i kościoła mieszkańcom:

Paska Starego, Sitek, Dobczyna ul. Mazowiecka od stacji do ul. Willowej oraz Wąska, Różana, Krzywa, Klembów Zamość ul. Żymirskiego, Słoneczna, Miła, Kwiatowa, Strażacka, Faustyny, Łąkowa, Leśna, Prosta, Milenijna, Dobczyn Porębisko, Klembów ul. Górczewska, Pasek Nowy, Michałów, Klembów ul. Żymirskiego od kościoła do cmentarza, Klembów Jana Pawła II i ogrodowa, Stary Kraszew + Folwark, Pieńki, Dobczyn, ul. Krzywa od torów, Nowy Kraszew, Krusze od Roszczepu do drugiego sklepu, Dobczyn ul. Mazowiecka od ul. Willowej do Kraszewa + Zielona i wspólna, Klembów ul. Żymirskiego od cmentarza w stronę Rasztowa. Rasztów, Krusze od Tłuszcza, Jachacówka.

8. Taca z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a z drugiego dnia świąt na KUL.

9. Ministrantów i rodziców prosimy o zapoznanie się z listą adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę dostępną w zakładce MINISTRANCI , osoby niewpisane prosimy o uzupełnienie dyżurów.

10. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz 16:00 zapraszamy na PASJĘ w wykonaniu naszej młodzieży parafialnej. Przedstawienie zostanie powtórzone w niedzielę 15.04 po Mszy Św. o godz. 10:00.