Ogłoszenia 25.02.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018R.

1. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.

2. Dziś także po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie rodziców i dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Zapraszam parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych tj. Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

4. Dziś o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji gen. Franciszka Żymirskiego (w 187 rocznicę śmierci) fundatora naszej świątyni.

5. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej parafii przeprowadzone będą pod kątem Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wygłosi je Ojciec Redemptorysta Grzegorz Lachowicz w dniach 6, 7, 8 marca.
Porządek rekolekcji:

WTOREK 6.III Msze Św. z nauką rekolekcyjną:

– godz. 10:00 dla Szkół Podstawowych

– godz. 12:00 dla Gimnazjum

ŚRODA 7.III Msze Św. z nauką oraz spowiedź rekolekcyjna

– godz. 10:00 dla Szkół Podstawowych

– godz. 12:00 dla Gimnazjum

CZWARTEK 8.III Msze Św. z nauką oraz spowiedź

– godz. 10:00 dla dorosłych

– godz. 18:30 dla dorosłych

6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Spowiedź jak zwykle, do chorych również wyruszymy tak jak zwykle.

7. Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będzie gościć w naszej świątyni 9.III od godziny 18:00 do 10.III do godz. 17:00.
Zachęcam i proszę o wzięcie czynnego udziału w tym wydarzeniu przez czuwanie i modlitwę całej parafii. Proszę poszczególne miejscowości, kółka różańcowe i wspólnoty o zorganizowanie przygotowania naszej świątyni (chodzi o sprzątnięcie i wystrój kościoła). Pierwsza część sprzątania już w najbliższą sobotę (3.III).
Można nabywać pamiątki związane z Nawiedzeniem – emblematy i obrazy Matki Bożej.

8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
– wtorek godz. 19:00 – I klasa Szkół Średnich
– środa godz. 19:00 – III klasa Gimnazjum