ogłoszenia 11.022018r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018R.

1. Dziś 11.II – Światowy Dzień Chorego (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes). Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących.

2. Dziś też zbiórka do puszek na rzecz chorych i cierpiących z naszej diecezji.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. To czas czterdziestu dni, które mają nas przygotować do Świąt Wielkiej Nocy.
W Środę Popielcową msze św. z posypaniem głowy popiołem będą odprawione w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

4. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane w naszej parafii będą:
– Droga Krzyżowa – piątki o godz. 17:30 po niej Msza Św.
– Gorzkie Żale – niedziele po Mszy Św. o godz. 12:00.
Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły ilościowy – wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia i od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 roku życia.

5. W Środę Popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

6. Trwa peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Warszawsko-Praskiej. W naszej parafii będziemy gościć Matkę Bożą 9.III w piątek i sobotę do godz. 18:00. Musimy się do tego dobrze przygotować. W związku z tym rekolekcje przygotowujące i jednocześnie Wielkopostne rozpoczną się 5.III i trwać będą do 8.III włącznie. Szczegółowy plan podamy później. Bardzo proszę o spotkanie w celu omówienia tego wydarzenia: strażaków, sołtysów wszystkich wiosek, zelatorek kół różańcowych, panią Beatę ze scholi.
Na spotkanie to zapraszam wszystkich wymienionych i zainteresowanych w następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 16:00.

7. Taca 18.III przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.