ogłoszenia 03.12.2017r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU 3.XII.2017R.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, rozpoczynamy go Adwentem, który ma nas przygotować do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

2. Msza Św. o Matce Bożej w Adwencie – tzw. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.45. Osoby, które zamówiły Msze Św. na grudzień prosimy o zgłaszanie się do zakrystii celem uzgodnienia godziny. Druga Msza Św. będzie normalnie o 7:30.

3. Od dziś można nabywać świece „Caritas” na stół wigilijny. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritasu (m.in. kolonie dla dzieci).

4. Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji I Niedzieli miesiąca.

5. W piątek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00, 18:00. Z racji uroczystości można tego dnia spożywać pokarmy mięsne.

6. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Od następnej niedzieli będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać niepsujące się produkty, z których przygotujemy paczki dla biednych.

8. Chorych i starszych, którzy sami nie mogą przybyć do kościoła odwiedzimy przed Świętami dnia 22.XII. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii (osoby z Pierwszego Piątku odwiedzimy w styczniu).

9. W tym roku o przygotowanie szopki i choinek proszę mieszkańców Kraszewa Nowego i strażaków.

Opłatki na stół wigilijny:

Wtorek 5 grudnia: Rasztów początek od 15:00,

Środa 6 grudnia Sitki początek od godz. 15:00,

Czwartek 7 grudnia Pasek ul. Prymasa Tysiąclecia, Osiedla Młodych i wszystkie przyległe uliczki. Początek od strony Klembowa od godz. 15:00,

Piątek 8 grudnia Pasek ul. Wiśniowa i wszystkie przyległe uliczki. Początek od strony masarni od godz. 15:00,

Sobota 9 grudnia – Kraszew Stary. Początek od strony Radzymina, od godz 10:00.

KIERMASZ SCHOLI OZDÓB I STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH ZROBIONYCH WŁASNORĘCZNIE PRZEZ DZIEWCZYNKI ZE SCHOLI ODBĘDZIE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW. O GODZ. 8:00 I 10:00.