Ogłoszenia 09.04.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 9.IV.2017 R.

1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

2. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:00 rozpocznie się ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. Mszy Św. w tym dniu nie sprawuje się.
Liturgia Wielkiego Piątku w naszym Kościele rozpocznie się o godz. 18:00, po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21:00. W Wielki Piątek Komunia Św. rozdawana będzie tylko podczas liturgii.
W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wiernych aby zachowali post także w Wielką Sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej.
Rozpoczęcie liturgii Wielkiej Soboty o godz. 19:00. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 18:30. Prośba do strażaków o wystawienie warty przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę.

3. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele w godz. 8:00 – 10:00. Od godz. 10:00 święcenie pokarmów w wioskach. Prosimy o pojazdy z Dobczyna i Krusza na godz. 10:00.

4. W środę od godz. 19:00 będziemy z Ks. Jackiem pełnili dodatkowy dyżur w konfesjonałach aby umożliwić wszystkim chętnym skorzystanie z sakramentu pokuty.
Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed świętami. Nie będzie spowiedzi w czasie Triduum Paschalnego i w Święta.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i kościoła. Ofiary wpłynęły od: Sitek, Michałowa, Paska Nowego, Kraszewa Starego, Krusza od Tłuszcza i Roszczepu, Rasztowa, Paska Starego, Kraszewa Nowego, Dobczyna ul. Krzywa i Willowa, Klembowa.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. w godz.: 6:00 za parafian, 10:00, 12:00.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00. O godz. 12:00 Msza Św. zbiorowa (nie ma ZBIOROWEJ w pierwszy dzień Świąt).
W Święta nie ma Mszy Św. o godz. 16:00.

7. O Przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego bardzo prosimy Strażaków, Lektorów i Oazę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.