Ogłoszenia 26.02.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.02.2017R.

1.W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. To czas 40 dni, które mają nas przygotować do Świąt Wielkiej Nocy – Zmartwychwstania.
W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głowy popiołem będą o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.

2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:
Droga Krzyżowa – w piątki godzina 17:00, później Msza Św.
Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy Św. o godzinie 12:00.

3. Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez udział w nabożeństwach Wielkopostnych.

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. Przepisy postne:
– Post od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piętki, Środę Popielcową i Wielki piątek.
– Post ścisły czyli jakościowy i ilościowy obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek.

6. Z racji ferii zimowych spotkanie dzieci I-Komunijnych i ich rodziców przeniesione jest na następną niedzielę czyli 5.III po Mszy Św. o godz. 12:00.

7. Za tydzień I Niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

8. Dziś o godz. 12:00 uroczysta Msza Św. W intencji fundatora naszego kościoła – gen. Żymirskiego.

9. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota Miesiąca:
– I Piątek – spowiedź rano na Mszy Św., po południu od godz. 17:00 i w czasie Drogi Krzyżowej.
Do chorych wyruszymy jak zawsze od godz. 9:30.
– I Sobota – Msza Św. ku czci Matki Bożej o godz. 7:30.