Ogłoszenia 23 października 2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23.X.2016R.

 1. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach częściej nawiedzamy cmentarze. Myślę, że nie trzeba przypominać o oczyszczeniu grobów naszych bliskich. Nasza pamięć to nie tylko kwiaty i znicze. To także pamięć modlitewna. Przez cały ten i następny tydzień przyjmujemy w kancelarii i zakrystii intencje na listopadową gregoriankę i na wypominki roczne i jednorazowe.

  Msze Św. w naszym kościele w dniu 1.XI odprawiane będą o godz. 8:00 i 10:00, natomiast około godz. 12:30 Msza Św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za polecanych w wypominkach.

  1.XI NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 16:00.

 2. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00 obowiązkowe spotkanie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych. Bardzo proszę panie katechetki o dostarczenie list dzieci I-Komunijnych.

 3. Przypominam, że w następną niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy. Cofamy zegarki o godzinę.

 4. Poszukujemy fachowca (spawacza), który by naprawił nam kontener na cmentarzu, oczywiście odpłatnie.

 5. Prosimy odbierać płyty z I Komunii Świętej.

 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

 7. Dziękujemy za odnowienie figurki Pana Jezusa przed kościołem. Figurka ta została odnowiona ze środków, które pozostały z ofiar złożonych latem na obiady dla pielgrzymów (puszka). Bóg zapłać za ofiarność.

  Trwa odnawianie figurki Matki Bożej, a planowana jest także renowacja figury Św. Klemensa.

 8. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania klasy pierwsze szkoły średniej, w tych grupach, które powstały na pierwszym spotkaniu.

 9. Zapraszamy do uczestnictwa w wyjeździe na świecenia diakonatu kl. Przemysława Brodowskiego do Ołtarzewa dnia 29.10.2016 o godzinie 8:30. Zapisy u księdza wikarego.

 10. Ministranci naszej parafii zapraszają do korzystania z parkingu na terenie nowej części cmentarza, ofiary uzupełnią fundusz ministrancki, z którego środki przeznaczane są na potrzeby ministrantów.