ogłoszenia 15 maja 2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15.V.2016 R.

1. Dziś o godz. 10:00 grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

2. Dziś  także Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – „Zielone Świątki” kończąca okres Wielkanocny i okres Komunii Św. wielkanocnej. Rozpoczyna się tzw. okres zwykły.

3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

4. Jutro Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W czwartek 19.V Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

5. We wtorek 17.V grupa dzieci Pierwszokomunijnych udaje się z opiekunami do Częstochowy. Autokary będą:

5:15 w Starym Kraszewie koło szkoły,

5:20 w Dobczynie koło szkoły

5:30 w Klembowie koło Kościoła. Dzieci z Krusza dojadą do Klembowa.

Ustalono, że zabieramy stroje komunijne.

6. W niedzielę 22 maja podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się Promocja ministrancka czternastu kandydatów otrzyma komże i złoży przysięgę ministrancką. Cała służba naszej wspólnoty parafialnej odnowi przyrzeczenia ministranckie. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich parafian rodziców i rodzeństwo ministrantów a po mszy będzie mała niespodzianka.

7. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę:

– I ołtarz – Krusze – część od Roszczepu do Krzyżówek

– II ołtarz – Krusze – część od Tłuszcza do Krzyżówek

– III ołtarz – Kraszew Nowy ul. Polna, Dębowa, Jana Pawła

– IV ołtarz – Kraszew Nowy ul. Leśna i pozostałe

8. Spotkanie bielanek przed procesją uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ( Bożego Ciała) odbędzie się w sobotę 21 maja o godzinie 12:30. Proszę o obecność możliwie dużą liczbę dziewczynek. Bardzo proszę o pomoc w organizacji tej procesji.

9. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 21. 05 o godzinie 10:00

Zbiórka wszystkich ministrantów o godzinie 11:00

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.