Ogłoszenia 20.03.2016

Ogłoszenia Parafialne – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – rozpoczyna ona Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy
  2. W poniedziałek 21.03 od godziny 18 będą przygotowywane Ciemnica i Grób Pański – liczymy na pomoc młodzieży oraz strażaków. Już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W środę od godziny 19:00 będzie pełniony dodatkowy dyżur w konfesjonałach aby umożliwić wszystkim chętnym skorzystanie z sakramentu pokuty – Zapraszamy.
  4. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do g. 21:00
  5. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 08:00. Mszy w tym dniu nie sprawuje się. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się w naszym kościele o godzinie 18:00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 21:00. W Wielki Piątek komunia święta rozdawana jest tylko podczas liturgii. W tym dniu obowiązuje Post Ścisły. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w sobotę do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
  6. W Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 08:00 do 18:00. Prosimy strażaków o wystawienie warty przy grobie Pana Jezusa. Święcenie pokarmów w naszym kościele od 08:00 do 10:00. Od godziny 10:00 święcenie pokarmów po wioskach – prosimy o pojazdy z Dobczyna i Krusza na godzinę 10:00.
    Rozpoczęcie liturgii Wigilii Paschalnej o godzinie 18:00
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
    • 06:00 – Uroczysta Procesja Rezurekcyjna przed Mszą Św. – przypominamy o zmianie czasu – śpimy o godzinę krócej
    • 10:00 Msza Św. zbiorowa – można zgłaszać intencje
    • 12:00 – Msza Św – udzielany będzie sakrament Chrztu
  8. Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte w godzinach 8:00, 10:00 oraz 12:00 zbiorowa w kościele. Nie ma Mszy Św. o godzinie 16.
  9. Od Wielkiego Piątku do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia, będziemy odprawiali Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowenna będzie odprawiana w Wielki Piątek i Wielką Sobotę po liturgii, w Wielkanoc przed rezurekcją, a w pozostałe dni po Mszy Świętej o godzinie 07:30
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do kościoła.
    • Sitki
    • Krusze, od strony Roszczepu
    • Krusze, od strony Tłuszcza
    • Klembów,  ul. Żymirskiego od Radzymina do kościoła
    • Pasek Nowy
    • Pasek Stary
    • Michałów
    • Nowy Kraszew ul. Polna
    • Nowy Kraszew Leśna i Jana Pawła II
    • Stary Kraszew
    • Dobczyn,
      • ul. Krzywa
      • Dobczyn Porębisko – od Grabia do PKP
      • Willowa
      • Mazowiecka od Kraszewa do Willowej
    • Klembów
      • Górczewska +3 rodziny z Ogrodowej
      • Jana Pawła II i Ogrodowa
      • Klembów Zamoście – Żymirskiego, Słoneczna, Łąkowa, Milenijna, Kwiatowa, Faustyny, Miła, Strażacka
  11. Przymiarka sukienek dla dziewczynek 1-komunijnych odbędzie się 21.03.2016 w salce katechetycznej.
    • Dobczyn i Krusze godzina 18:00
    • Klembów i Stary Kraszew godzina 18:30
  12. Bóg zapłać za dary złożone do „Kosza Jałmużny Wielkopostnej”.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.